Donanim 23 ŞUBAT 2010 / 13:06

Barselona’dan rakamlar…

Geçen hafta da yazdığımız Dünya Mobil Kongresi (MWC) 18 Şubat’ta sona erdi.

Geçen hafta da yazdığımız Dünya Mobil Kongresi (MWC) 18 Şubat’ta sona erdi.

İlk iki gün itibariyle oldukça boş olan fuar ve kongre tarafındaki toplantılar üçüncü ve dördüncü günlerde hareketlendi. GSMA tarafından düzenlenen etkinliği resmi rakamlara göre 49 binden fazla kişi takip etti.

GSMA tarafından yapılan açıklamada 200 ülkeden 49 binin üzerinde ziyaretçi, mobil iletişim sektörünün en büyük etkinliklerinden biri olan GSMA Mobile World Congress 2010'da buluştu. Toplam dört gün süren etkinlik; dünyanın en etkili ve en büyük mobil operatörlerini, yazılım şirketlerini, donanım sağlayıcılarını, internet şirketlerini ve medya-eğlence organizasyonlarını bir araya getirdi. Katılımcıların yüzde 54'ü ise orta ve üst düzey yöneticilerden oluşurken yaklaşık 2.800 CEO da etkinlikteki yerini aldı.

Bu rakamlar aslında 2009 rakamlarının biraz üzerinde ama krizden önceki yıl yani 2008'de 80 binin üzerindeki ziyaretçi sayısına tekrar ulaşılabilir mi, orası büyük bir soru işareti. Ayrıca beş yılda bir yeri değişen etkinliğin önümüzdeki yıl Barselona'daki son yılı olacaktı. Ancak fuara katılan Türk şirketlerden öğrendiğimize göre, iki yıl daha burada olmak için anlaşmalar imzalanmış. Kapalı kapılar ardında da etkinliğin Barselona'da devam etmesine karar verilmiş gibi görünüyor. Bu bilgiyi de buradan sizlerle paylaşmış olalım.

İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle...

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun