Donanim 23 ARALIK 2008 / 07:44

Barclays geleceğin bankasını açıyor

İngiliz bankası Barclays, Londra Piccadiliy Circus’ta teknolojinin banka-müşteri hizmet ilişkisini nasıl değiştiridiğini göstermek amacıyla konsept şube açtı.

İngiliz bankası Barclays, Londra Piccadiliy Circus’ta teknolojinin banka-müşteri hizmet ilişkisini nasıl değiştiridiğini göstermek amacıyla konsept şube açtı.


Şubede, Microsoft Surface adıyla bilinen dokunmatik ekran teknolojisi kullanılacak. Bu sayede müşteriler doğal el hareketleri ile sayısal içerikle etkileşime girecek. Bilgi ve servislere bu ekranlardan ulaşabilecek. Konsept şube, sekiz bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösterecek. Barclays bankası İngiltere’deki 1,733 şubeden oluşan tüm ağını yenilenemek niyetinde. Çalışanlar, portatif bilgisayarlarla dolaşarak müşterilere yardım edecek.


Konsept şube Ocak 2009’da açılacak. Ayrıca, dolar ve Avro çekilebilen yabancı ATM, nakit, çek ve bozuk paralar için de bir deposito makinesi bulunan geniş bir self-servis alanı olcak. Ürün ve dağıtım bölümü başkanı Mike Amato, bankanın Apple ve Nike gibi perakendecilerden ilham aldığını, bireyleri etkilemek, bağlamak ve Barclays markası hakkında bilgilendirmek istediklerini söyledi.


Banka şu an ağ şubelerindeki BT bölümünü güncelleme amacı güden milyon dolarlık bir program yürütüyor. Bu şekilde bilgisayar sistemlerinin etkinliğini artırmayı ve genel giderleri azaltmayı hedefliyor. Güncelliğini yitirmiş şube donanım ve yazılımlarını, ağ sistemlerini ve depolama sistemlerini değiştirmek için yaklaşık 450 milyon YTL (200 milyon pound) harcadı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun