Donanim 15 MART 2010 / 13:44

Babylon'da müzik engelleri aşıyor

Türkiye Vodafone Vakfı'nın desteğiyle Düşler Akademisi'nde eğitim gören engelli gençler, profesyonel müzisyenlerle sahne alıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı'nın desteğiyle Düşler Akademisi'nde eğitim gören engelli gençler, profesyonel müzisyenlerle sahne alıyor.


Türkiye Vodafone Vakfı, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) çapraz sektörel işbirliği ile fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajlı gençlerin hayata katılımlarını kültür sanat yoluyla desteklemek amacıyla kurulan Düşler Akademisi farklı sanat dallarında verdiği ücretsiz eğitimleri sahneye taşıyor. Düşler Akademisi öğrencilerinin katılımıyla kurulan Social Inclusion Band müzik grubu, Babylon konserlerine hızla devam ediyor.

Düşler Akademisi'nde sanat eğitimi alan ve yeni kariyer fırsatları kazanan gençleri profesyonel sanatçılarla birlikte sahneye çıkarmayı hedefleyen Social Inclusion Band, "Herkes için Müzik!" sloganıyla yola çıkarak her konserinde farklı bir müzik tarzı ve değişik sanatçıların eşliğinde izleyicileriyle buluşuyor. 21 Mart Pazar akşamı Babylon'da Blues konseptiyle gerçekleşecek konserde Social Inclusion Band'a bu kez Luxus eşlik edecek. Oriental Blues grubu Luxus ile aynı sahneye çıkacak olmanın heyecanını yaşayan Düşler Akademisi öğrencileri, Social Inclusion Band konseri için hazırlıklarını sıkı bir şekilde sürdürüyor. İki grubun enerjilerini birleştirerek seyircilere geleneksel melodilere dayalı, yepyeni yorumlarla dolu farklı bir müzik deneyimi yaşatacakları konserin giriş ücreti 15 TL.

Konser öncesi atölye çalışması

Pozitif bünyesinde Babylon'un kapılarını açarak destek verdiği proje kapsamında, konserlerin yanı sıra "Farkındalık Atölyeleri" gerçekleştiriliyor. Bu ayın atölye konusu da engelliliği önlemek amacıyla gerçekleştirilen Acil Durumlarda Doğru Pratik İlkyardım Yaklaşımları olacak. Her sene yanlış ilk yardım müdahaleleri yüzünden gerçekleşen binlerce kalıcı sakatlık vakasını engellemeye amacıyla S.O.S. International'ın desteğiyle ücretsiz gerçekleştirilen eğitime herkes davetli.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun