Donanim 23 ARALIK 2009 / 10:58

Avatarınız "canlanacak"

Microsoft avatarınıza patent veriyor böylece avatarınız fiziksel bir gerçekliğe kavuşuyor.

Microsoft avatarınıza patent veriyor böylece avatarınız fiziksel bir gerçekliğe kavuşuyor.


Yazılım devi Microsoft Xbox 360'daki avatarların gerçek dünyadaki örnekleri gibi fiziksel bir görünüme sahip olmalarını sağlayacak olan teknolojiye patent veriyor.

Xbox Live avatarları, çevrim içi serviste kullanıcılarına üç boyutlu bir gösterim sağlıyor. Microsoft, pek çok oyuncunun oyun bazlı yerleşik yaşam düzeninin önüne geçmek için avatarlara psikolojik veri ve gerçek yaşam sağlığı vermeyi düşünüyor.

Microsoft'un patent uygulaması "Fiziksel Karakterle Bireyselleşmiş Avatar" ismi ile ortaya çıkıyor. İnsanların fiziksel varlıklarını geliştirmek için teşvik eden Microsoft, oyuncuların belli sağlık parametreleri karşılanana kadar bir sohbet odası ya da oyunun belli bileşenleri dışında tutulacağını bildirdi.

"Gerçek bir insanın sağlık derecesini yansıtan fiziksel veri, oyundaki avatarın yapabileceklerinin ödülü olarak algılanabilir. Bu yüzden insanlar bu egzersize teşvik edilmeli" yorumunu yapıyor Microsoft.

Microsoft patent uygulaması, hareket sensörlerini tanıyan kamerası olan bir Xbox olan Microsoft'un projesi Natal ile birlikte çalışabilir. Cihaz kullanıcının vücudunu tarıyor ve bunu fiziksel bir siluetle ekranda gösteriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun