Donanim 01 ŞUBAT 2012 / 12:51

ATM ve POS'lara kolaylık geliyor

Aten, bankalara ATM ve POS yönetiminde kolaylık sağlayacak yeni ürünü olan ATEN KN 1000 KVM OVER IP cihazını piyasaya sürdü.  KN1000, uzaktan bağlı olduğu cihazların güç yönetimini devralabilen ve seri arayüzden konsol yönetimi yapabilirken, sanal medya gibi özellikleri de barındırıyor. Cihaz, kullanıcılara lokasyon bağımsız web tarayıcı üzerinden bilgisayarlara erişim imkanı sunarak kullanıcıların uzaktan kiosk yönetimi yapabilmelerine ve uzaktan teknik müdehaleler yapabilmelerine imkan sağlıyor.

KN1000, kullanıcılarına lokasyon gözetmeksizin bağlanarak arızaların çözümünde BIOS seviyesinde müdahale edilebilmesine olanak sağlıyor.

ATEN KN1000 KVM Over the NET kullanıcılara şu özellikleri de sunuyor:

• Enerjinin Verimli Kullanımı – Bilgisayar/kiosk sistemlerini açıp kapama ve yeniden başlatma

• İşgücünden ve İstihdamdan Tasarruf– Yerinde teknik müdaheleye gerek kalmadan uzaktan bilgisayar/kiosk sistemlerine erişim

• PS/2, USB ve Seri (RS-232) bağlantı seçenekleri

• Lokal konsola PS/2 ve USB klavye ve mouse bağlama imkanı

• Çoklu platform desteği - Windows, Sun, Linux ve Mac OS ve VT100 tabanlı seri cihazlar

• Sanal Medya Desteği

• Yüksek görüntü çözünürlüğü – maksimum 1600 x 1200 @ 60Hz
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun