Donanim 22 KASIM 2012 / 16:20

Asus Windows 8 işletim sistemli tabletini tanıttı

Asus, Windows 8 işletim sistemli, ince tasarımlı ve 11,6 inç çoklu dokunmatik ekrana sahip VivoTab'ı görücüye çıkardı. Tablet, Wacom dijitalleştirici ekran kalemine ve Intel Atom çift-çekirdek işlemciye sahip olmanın yanı sıra, verimli klavyesi ve 19 saate kadar mobil kullanımı destekleyen dahili pili sayesinde, kullanıcılara iyi bir performans vadediyor.

Cihaz, sahip olduğu 1.8 GHz Intel Atom Z2760 çift-çekirdek işlemci sayesinde enerji verimi sağlayarak, Windows 8 ve daha eski uygulamaları çalıştırabiliyor. 11.6 inç çoklu-dokunmatik ekranı, Super IPS+ teknolojisinin parlaklığı sayesinde, canlı renkler sağlayan 1366 x 768 çözünürlüğe, geniş görüş açılarına ve açık havada görüntü kalitesinin düşmesinin önüne geçiyor. ASUS TruVivid teknolojisi, ekran koyuluğunu azaltarak görüntü netliğini artırdığı gibi, çizilmeye dayanıklı Corning Fit cam ise parmak izi tutmayan kaplamasıyla ekranın hep net kalmasını sağlıyor.Sezgisel kullanım için esnek kontrol

Çoklu-dokunmatik özelliği Windows Store uygulamalarını parmak ucuyla tamamen kontrol etmeyi sağlarken, Wacom dijitizer ekran kalemi, masaüstü uygulamalarında tam bir kesinlik yakalamaya imkan tanıyor. VivoTab, yeni mobil gövdesine bağlı olduğunda, “gizli mafsal” tasarımıyla bir anda klavyesi, büyük çoklu-dokunmatik touchpad ve iki USB 2.0 portuyla bir dizüstü bilgisayara dönüşebiliyor. Dahası mobil gövde, cihazın 10,5 saatlik pil ömrünü 9 saate kadar daha artırarak 19 saatlik inanılmaz bir mobil kullanımı mümkün kılıyor.

Metalik tasarımı sadece 8.7 mm inceliğinde ve 675 gr ağırlığında olan cihaz, Asus SonicMaster teknolojiye sahip dört hoparlörüyle ses kalitesinden ödün vermiyor.

Teknik Özellikler


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun