Donanim 02 OCAK 2013 / 12:22

Asus ve Xonar güçlerini 'D-KARA' ses kartında birleştirdi

Asus, piyasaya sunduğu ses kartı "Xonar D-KARA" ile kullanıcılara evlerini birer kayıt stüdyosuna çevirme imkânı veriyor. Gittikçe moda olan online karaoke yapma ve kaydetme furyası, evdeki PC ile profesyonel seviyede şarkı söyleme ve kayıt yapmayı sağlayacak özel donanım ihtiyacını doğurdu. Xonar ve müzik endüstrisi mühendisleri tarafından tasarlanan ASUS Xonar D-KARA karaoke ses kartı, profesyonel efekt ve kayıt yetenekleri sunuyor.

Basitleştirilmiş ön tanımlı kayıt ve yüksek detaylı ses girişini destekleyen karaoke ses kartı (PCI arayüzü) ise güçlü donanımı sayesinde iyileştirilmiş ses senkronizasyonu ve ultra canlı 106dB SNR (sinyal-gürültü oranı) sağlıyor. D-KARA, kullanıcıların sosyal ağlar üzerinde şarkı söyleme, kayıt, düzenleme ve vokal performanslarını paylaşmayı kolaylaştıran birçok özelliği kullanıcı dostu Xonar Audio Center yazılımı altında topluyor.

Stüdyo tipi vokal efektler arasında yüksek geçirgen filtre, alçak geçirgen filtre, sıkıştırma, dinamik yükseltme, ekolayzır ve yankı bulunuyor. Tüm bu işlemler donanım seviyesinde gerçekleştiğinden, daha yüksek bir ses kalitesi sağlanırken kullanıcılar kendi stilleriyle ses kartının üstün özelliklerini kullanarak starlara taş çıkaran performans sergiliyor.

Profesyonel donanım

Düzenleme esnekliği sağlayan özellikler arasında transpoze ve vokal yükseltme öne çıkarken, ses kartının stereo miksaj ve kayıt yetenekleriyle kullanıcılar performanslarını online olarak veya taşınabilir hafızalarla paylaşabiliyor. Ayarları kolaylaştıran bir seçenek olarak Xonar ve ses mühendisleri tarafından önceden tanımlanmış beş ana ayar seti bulunuyor. Profesyonel efektler arasında ise stadyum efekti ve geniş bir vokal aralığı sağlayan özel mod var. Geniş kapsamlı kontrol seçenekleri ve efektler sayesinde herkes kendi stilini mikrofona yansıtıyor.

Yazılım bazlı karaoke ve kayıt ürünlerinde ses gecikmeleri görülürken ses kartının dijital gelişmiş mikrofon giriş sinyali işlemcisi ile tümleşik ses kartlarından 100 kat ve rakip karaoke kartlarından 10 kat daha etkin ses tepkisi sunuluyor. Vokal senkronizasyon stüdyo seviyesine yükseltilirken çok daha yaratıcı sonuçlar elde edilebiliyor. Tümleşik ses kartlarının 90dB’lik SNR değerine karşılık 106dB SNR ve 16 kat daha net ses sunan ASUS Hyper Grounding teknolojisi ile tasarlanan ses kartı gücünü, ödüllü Xonar tasarımından alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun