Donanim 31 TEMMUZ 2012 / 14:05

Asus'tan televizyonları dijital platformlara dönüştüren ürün

Asus, yeni ürünü "O!Play Media Pro"yla tüm televizyonlara dijital yetenekler kazandırırken, cihazın güçlü çoklu ortam motoru tam uyumluluğu sağlamak için 50’den fazla formatı destekliyor. Çok sayıda dosya biçimiyle uyumluluk, yüksek hızda ağ erişimi, birçok canlı yayın hizmetine erişim ve diğer cihazlarla içerik paylaşımını kolaylaştırma gibi özelliklere sahip TV alıcılı yeni medya oynatıcısı, şirkete özgü O!Direct ve O!MediaShare fonksiyonlarıyla, O!Play Media Pro’yu masaüstü bilgisayarlardan tabletlere, hatta akıllı telefonlara kadar çeşitli aygıtlara bağlıyor. Cihaz, Kablosuz-N ile Gigabit Ethernet, yüksek çözünürlüklü içeriği kolaylıkla indirmeyi ve aktarımı desteklerken, zengin ve gerçek zamanlı eğlenceye de hızla erişim sağlıyor.

Cihazın kodlayıcısı, 50'den fazla formatı desteklerken, dahili DVB-T dijital TV'yle DVD kalitesindeki yüksek ekran çözünürlüklere, CD-kalitesinde sese, interaktif içeriğe ve veri hizmetlerine erişebiliyor. Televizyonu dijital bir platforma dönüştüren cihaz, TV alıcısı olarak kullanıldığında yedi güne kadar olan içerik programına önceden ulaşılmasına olanak sağlıyor.

"Dijital evler" yaratmak için yola çıkan cihaz, her türlü online içerik ve hizmetlere anında erişim sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra son derece büyük olabilen yüksek çözünürlüklü dosyalara hızlı bir şekilde bağlanabilen cihaz, bu dosyaların herhangi bir aksama olmadan iletilmelerini mümkün kılmayı vadediyor. Bu doğrultuda 802.11n Wi-Fi ile birlikte, kablolu kurulumlar için bir Gigabit Ethernet LAN bağlantısı da içeren cihaz, kullanıcı arayüzü, YouTube XL, Acetrax, Facebook, DailyMotion, Picasa ve düzinelerce radyo ve TV kanalı da dahil olmak üzere birtakım popüler hizmetlere doğrudan erişim sağlayabiliyor.

Diğer cihazlarla daha verimli veri alışverişi

Cihaz sahip olduğu O!Direct ve O!MediaShare teknolojileri sayesinde kullanıcıların birkaç tıklamayla masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan, tabletlerden ve akıllı telefonlardan, O!Play Media Pro aracılığıyla kendi oturma odalarındaki televizyonlara içerik aktarıp çalıştırmasını mümkün kılıyor.

O!Direct, medya dosyalarının sadece bir tuşa dokunarak kablolu ya da kablosuz bağlantılar aracılığıyla görüntülenmesini sağlıyor ve fiziki bir USB belleğe duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

O!MediaShare uygulaması tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar gibi mobil aygıtlardaki içeriğin büyük ekrana kablosuz aktarımını sağlayarak, bu cihazları O!Play Media Pro aracılığıyla HDTV’ye bağlıyor.

Şirket, cihazı çoklu ortam ve online eğlencelerdeki son gelişmelere paralel olarak güncel tutmak ve kullanıcıların mümkün olan en yeni eğlencenin keyfine varmalarını sağlamak için daima aygıt yazılımı güncelleştirmeleri sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun