Donanım 30 EYLÜL 2015 / 16:39

ASUS, PRO Serisi kurumsal ürünlerini tanıttı

ASUSPRO Kurumsal Serisi bilgisayarların tanıtıldığı lansmanda, ASUS’tan garanti konusunda işletmeleri sevindirecek bir açıklama da geldi.


Lansmanda ASUS’un kurumsal dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, mini PC ve hepsi bir arada bilgisayarları görücüye çıktı. Gereksinimleri ve öncelikleri ne olursa olsun kurumların tüm iş ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan ASUSPRO Kurumsal Serisi; kurumlara güvenilirlik, esneklik ve üretkenlik katan fonksiyonları ile öne çıkıyor. Hızla büyüyen işletmelerin, değişen zorlu BT ihtiyaçları ile karşı karşıya kaldığı gerçeğinden hareketle geliştirilen ve üç yıl garanti güvencesine sahip ASUSPRO Kurumsal Serisi ürünleri, sunduğu avantajlar ile işletmeleri rakiplerinin önüne geçiriyor.


ASUSPRO kurumsal masaüstü seçili modellere 5 yıl garanti süresi geliyor


Lansmanda konuşma yapan ASUS Kurumsal İş Grubu İş Geliştirme Müdürü Tolga Özdil, “Bilgi ve veritabanı güvenliği, işletmeler için daima birincil önceliktir. ASUSPRO bilgisayarlar, gizli verilerinizin güvende olmalarını sağlayan yazılım ve donanım çözümleri ile birlikte gelir. ASUSPRO serisi bilgisayarlar enerji kullanımını optimize ederek endüstrideki en yüksek çevre standartlarının karşılanmasını sağlarken işletme maliyetlerini de en düşük seviyeye çeker.” dedi. Özdil konuşmasında, şu an bütün kurumsal ürünlerde üç yıl garanti süresi olduğunu belirtirken gelecek yıldan itibaren ASUSPRO kurumsal masaüstü seçili modellerde bu süreyi beş yıla çıkarmayı planladıkları müjdesini de verdi.


Özdil’in konuşması ardından sahneye çıkan Microsoft Türkiye Windows Cihazlar Çözüm Uzmanı Mehmet Akkoyun da Windows 10 ile ilgili bilgileri katılımcılar ile paylaştı.Sorunsuz yönetim, daha fazla üretkenlik


İş yerlerindeki kullanıcıların daha yüksek standart ve daha güvenilir ürün ihtiyacını karşılayan ASUSPRO serisi ürünler, endüstri standartlarının çok daha üstünde kalite testlerinden geçiriliyor. Şirket verilerinin güvenliğini korumak için ASUSPRO serisi dizüstü bilgisayarlar; darbe testleri, menteşe testleri ve panel basınç testleri gibi birçok dayanıklılık testine giriyor. Ayrıca verilerin sürekli güvende kalmasını sağlamak için bilgisayarlarda üçlü koruma mekanizması içeren şoka dayanıklı sabit diskler bulunuyor.


Tüm bunlara ek olarak dizüstü bilgisayarların kaybolması veya çalınması durumunda devreye giren Intel Anti-Theft, gizli verileri Geri Dönüşüm Kutusundan kalıcı olarak silmeyi sağlayan Secure Delete, BIOS’ta seri numaralar oluşturarak bunları depolama imkanı sağlayan ASUS Asset Tag Manager gibi bir çok seçenek ile ASUSPRO serisi dizüstü bilgisayarlar benzersiz güvenlik ve yönetim avantajı sunuyor.


Güvenilir ve yüksek performanslı masaüstü bilgisayarlar


En yeni Intel Core işlemciler ile donatılmış BM ve BP serisi, gelişmiş sistem yönetimi ve güvenliği için ASUS Kurumsal Manager Programı ve hiçbir ek araca gereksinim duymadan kolaylıkla yükseltme ve onarım imkanı sağlayan tasarımı ile öne çıkıyor. Yer ve enerji tasarrufu sağlayan Ultra küçük boyutlu USFF serisi, Mini PC serisi ve Hepsi Bir Arada Bilgisayarlar, her türlü ofis ortamına kolaylıkla sığarak çalışanların yer sıkıntısından kurtarırken sundukları güvenlik ile de ideal birer iş çözümü oluyor.


ASUSPRO masaüstü bilgisayarlarla yönetim çok daha kolay hale geliyor. ASUS’un masaüstü yönetim çözümleri, rutin masaüstü güncelleme görevlerini de basitleştirirken Yönetim Bilişim Sistemi personelinin şirket varlıklarını uzaktan kontrol edebilmelerini, yönetebilmelerini ve tüm bilgisayarların maksimum verimlilikle çalışmalarını sağlıyor. İşletmeler ASUSPRO masaüstü bilgisayarlar ile zaman ve maliyet açısından büyük tasarruflar yapabiliyor.


Üstün performanslarına ek olarak kaya gibi sağlam güvenlik de sunan ASUSPRO masaüstü bilgisayarlar, işletmelerin gizli verilerini güvende tutmalarını sağlayan Trusted Platform Module (TPM), UEFI BIOS, İzinsiz Kasa Erişimi Uyarısı, Kensington Kilidi ve Asma Kilit Yuvası gibi birçok yazılım ve donanım çözümlerini de bünyelerinde barındırıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun