Donanim 16 EKİM 2008 / 14:11

Asus Japonya'ya virüs bulaştırdı

Asus Japonya’daki Eee Box bilgisayarlarını, virus içermesi nedeni ile geri topluyor.

Asus Japonya’daki Eee Box bilgisayarlarını, virus içermesi nedeni ile geri topluyor.


Recycled.exe adıyla bilinen virus, makinenin D sürücüsüne yerleşiyor. Açıldığında aktive oluyor ve kendini tıpkı diğer silinebilir sürücüler ve USB'ler gibi, C sürücüsüne tanıtıyor. Sonrasında bilgisayarın hızı yavaşlıyor ve virus internetten kötü amaçlı yazılımlar yüklemeye başlıyor.


ASUS halkla ilişkiler temsilcisi Li Yusheng, virüsün bilgisayarlara kullanıcılar yazılımın Japonca versiyonunu yüklerken girdiğini söylüyor. Asus’un diğer ürünlerindeki virüs koruma programlarında ve Eee Box ürünlerinin diğer ülkelere satılan yazılımlarında bir sorun yaşanmadı. Şirket, şüpheli Eee Box ürünlerini geri toplayacağını, üretim bandı yönetimi ve yazılım koruması ölçümlerini sıkılaştıracağını duyurdu. Japonya pazarına giren 4.500 üründen neyse ki sadece 300 adet satılmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun