Donanim 15 MART 2012 / 18:45

ASUS, Intel 7 serisi tabanlı anakartlarını tanıttı

ASUS, yakında piyasaya sürülecek olan Intel 7 serisi yonga setlerini kullanacak anakartlarını ve bu kartlarda kullanacağı yeni teknolojilerini The Game’de gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. ASUS'un yeni anakartları yüksek performans, zengin bağlanabilirlik özellikleri ve özel soğutma düzeneğiyle masaüstü PC’ler için var olan en uygun platformu sunmayı vaat ediyor.

ASUS’un ROG segmentine ait yeni anakartların tanıtıldığı etkinlikte P8Z77-V DELUXE ve P8Z77-V PRO başta olmak üzere, TUF serisinden SABERTOOTH Z77 ve microATX Maximus V GENE yer aldı. Bu kartlara ek olarak, 4 yollu SLI ve çift Intel Ethernet teknolojilerine sahip WorkStation ve multimedya odaklı PC’ler için mini-ITX H77 modelleri de tanıtılanlar arasındaydı.

Yüksek performans sağlamak adına Dual Intelligent Processors III ile gelen anakartlar, farklı özellikleriyle ilgi çekiyor. SMART DIGI+ ile güç kontrolü sunan kartlar, gelecek yeni teknolojilere çabuk adapte olmak ve daha kaliteli eğlence deneyimi yaşatabilmek için Wi-Fi GO! teknolojisine sahip. Performansı arttırmaya soğutma teknolojisi ile de destek olan ASUS, Fan Xpert 2 sayesinde fan kontrollerine kullanıcıların kolayca müdahale etmesine izin veriyor.

ASUS 7 Serisi anakartların tümü PCI Express 3.0 standardını desteklerken, Intel Smart Response, Intel Smart Connect ve Intel Rapid Start teknolojilerini de beraberinde getiriyor.

Anakartlar Masaüstü PC’lere Değer Katıyor

Daha önce dizüstü bilgisayarlarla kıyaslanırken bugün tabletlerle kıyaslanmaya başlayan masaüstü PC pazarının güç ve performans isteyen kullanıcılar için halen öncelikli çözüm olduğunu söyleyen ASUS yetkilileri, ilgili cihazların giriş seviyesi ürünlere olan talebi azaltmakla birlikte orta ve üst sınıfta talebin artarak sürdüğünü dile getirdiler.ASUS'un sunduğu anakartlar, kendilerine özgü oldukça ilginç özellikler de barındırıyorlar. Örneğin masaüstü bilgisayara uzaktan erişim, güçlendirilmiş USB üzerinden normalin iki katı hızlı şarj, anakart üzerine işlemci bile takmaya gerek kalmadan BIOS güncellemesi yapan özel USB portu, hareketli kontrol sistemleri için özel algılayıcılar bunlardan bazıları.

Özellikle de TUF serisi anakartlar üzerinde yer alan kapalı havalandırma sistemi ve bileşenleri tozdan koruyan anakart yapısı toplantıda büyük beğeni toplayanlar arasındaydı.

ASUS'un yeni anakartlarının fiyatlarının P8Z77-V PRO sürümü için 299 dolar, P8Z77-V DELUXE sürümü için 365 dolar civarında olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun