Donanim 27 MAYIS 2011 / 11:02

Asus "Eee Pad Transformer" Türkiye'de satışa çıkıyor

Asus "Eee Pad Transformer" satışa çıkıyor

Asus'un hem tablet hem de netbook olarak kullanabilen Eee Pad Transformer’i Türkiye’de satışa çıkıyor. Ürün Amerika'da neredeyse çıktığı anda tükenmiş ve bu nedenle "Hayalet ürün" yakıştırması yapılmıştı. Mete Gürkan'ın haberi.Asus, hem tablet hem de netbook olarak kullanılabilen Eee Pad Transformer’i Türkiye’de de Haziran ayı içinde piyasaya sunacağını açıkladı. Ödüllü bir go-kart turnuvası eşliğinde basına tanıtılan ürünün çeşitli modelleri, Türkiye pazarında 550-750 dolar arası fiyatlarla satışa sunulacak.

Eee Pad Transformer, Google’nin tabletler için tasarlamış olduğu Android Honeycomb (3.0) işletim sistemine sahip. Bu sadece tabletler için tasarlanan ilk işletim sistemi. NVIDIA Tegra 2 çift çekirdek güçlü işlemci ile daha hızlı tepki süresine sahip ve çoklu işlemlerde daha iyi performans sunmayı vadediyor.

Televizyona HD görüntü aktarımı yapabiliyor


Sahip olduğu dock ünitesiyle netbooka dönüşen Eee Pad Transformer’in 178 derece geniş görüş açısına sahip dayanıklı ve çizilmeyen camdan yapılmış IPS Panel’i, daha canlı ve daha keskin renk çeşitliğine sahip. Yerleşik SRS ses teknolojisiyle 3D stereo ses, sahip olduğu 2 kamera (ön 1.2 MP – arka 5.0) ile farklı bir görüntü deneyimini yaşatan Eee Pad Transformer, mini HDMI çıkışı ile HD TV’lerde 1080p video oynatma ve kaydetme olanağı sunuyor.

Kolay dosya paylaşımı ve bellek artırma için de klavye kısmında bulunan yerleşik bir SD Card okuyucu, iki USB portu, touchpad ve 3.5mm audio jack girişi ile de çok amaçlı bir medya merkezi olması diğer bir özelliği.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nc9-xzqlvc8[/youtube]

Eee Pad Transformer’da ASUS’un yeni MyWaveShare kullanıcı arayüzü bulunuyor. Bu arayüz ile ağda yer alan cihazlarla kolay bağlantı, içerik paylaşımı ve uygulamalara erişim kolay hale dönüşüyor.

Ayrıca, ASUS Eee Pad Transformer WebDepolama bir yıllık sınırsız bellek alanıyla sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun