Donanim 07 ARALIK 2010 / 14:55

Assange: "Beni İsveç'e iade edin"

Suçlamanın yapıldığı ülkeye dönmek isteyen Assange'a bir darbe de Visa'dan geldi.

Suçlamanın yapıldığı ülkeye dönmek isteyen Assange'a bir darbe de Visa'dan geldi.


Tutuklanan Wikileaks kurucusu Julian Assange, Londra'daki mahkemeye İsveç'e iade edilmesi için savaşacağını söyledi. 39 yaşındaki Avustralyalı, cinsel taciz suçlamasıyla karşılaştığı İsveç'e iade edilmesinin mümkün olup olmayacağını sordu.

Visa da Wikileaks'e bağış kanalı olmayı durdurduğunu açıkladı

Bu arada Visa da Wikileaks üzerinde devam eden soruşturma nedeniyle ödemeleri durdurduğunu açıkladı. Bu açıklama organizasyonun bağış toplayabilmesinin neredeyse tamamen önüne geçti.

Daha önce PayPal ve MasterCard da ödeme kanallarını kapadığını açıklamış, Assange'ın İsviçre'deki banka hesabı da kapatılmıştı.

Güncelleme: Julian Assange'ın tutuklanmasına ve kefaletle serbest bırakılmamasına karar verildi. Bu durumda Assange'ın İsveç'e iade edilmesi bekleniyor. Ayrıca karardan sonra Julian Assange'ın itiraz etmediği kefalet talebinde bulunmadığı belirtildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun