Donanim 09 ARALIK 2008 / 08:30

Asimov kitaplarından iki yeni sinema uyarlaması

Bilim kurgu yazarı Isaac Asimov'un "Vakıf" serisinin ilk kitabı olan "Vakıf" ve bir zaman yolculuğu hikayesi olan "Sonsuzluğun Sonu" sinemaya aktarılıyor.

Bilim kurgu yazarı Isaac Asimov'un "Vakıf" serisinin ilk kitabı olan "Vakıf" ve bir zaman yolculuğu hikayesi olan "Sonsuzluğun Sonu" sinemaya aktarılıyor.


Bilim kurgu türünün efsane yazarlarından Isaac Asimov'un iki eseri, "Vakıf" ve "Sonsuzluğun Sonu", sinemaya aktarılıyor. Toplamda 6 kitaptan oluşan "Vakıf"ın, ilk olarak seriyle aynı adı taşıyan kitabı filme alınacak. Serinin diğer iki kitabı olan "İmparatorluk Kurulurken" ve "Vakıf İleri" de devam filmleri olarak çekilecek. Projenin başında New Line'ın kurucuları Bob Shaye ve Michael Lynne var. Bir zaman yolculuğu hikayesi olan "Sonsuzluğun Sonu"nun film hakları ise, New Regency tarafından alınmış. Hikaye, Asimov'un daha sonra "Vakıf" serisinde yaptığı atıflara dayanılarak "Vakıf" serisinin öncülü olarak kabul ediliyor. Filmin yapımcılığını, Vince Gerardis ve Eli Kirschner üstleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun