Donanim 15 NİSAN 2010 / 07:25

Artık Twitter da reklam alacak

Twitter uzun zamandır beklenen gelir yaratma planlarını açıklamaya karar verdi.

Twitter uzun zamandır beklenen gelir yaratma planlarını açıklamaya karar verdi.


Microblog sitesi Twitter gelir yaratma çabalarına yönelik aylardır süren söylentilere son vererek bundan sonra reklam alacağını açıkladı.

Yatırımcılar, popülerliğinden faydalanarak bir iş modeli kurmaya karar veren sitenin, yaratacağı bu iş modelini gelire dönüştürmek için biraz yavaş hareket ettiğini düşünüyor. Sadece geçtiğimiz Mart ayında 22.3 milyon ziyaretçiye sahip olan site, bu kapasite üzerinden reklamlarla gelir elde edeceğini açıkladı.

Twitter artık Google AdWords sisteminde olduğu gibi anahtar kelimeler üzerine fiyat teklifi verecek olan "Promoted Tweets" (reklam cıvıltıları) adı verilen reklamları sunacak. Promoted Tweets, Twitter kullanıcıları reklam verenlerin link verdiği reklamlardaki anahtar kelimeleri arattığında ortaya çıkacak. Promoted Tweets reklamları, site kullanıcılarının gönderdiklerine oranla daha kısa mesajlardan oluşacak.

Twitter'ın Prometed Tweets hizmetini kullanacak ilk şirketler arsında ise Starbucks, Virgin America ve Best Buy bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun