Donanim 27 TEMMUZ 2010 / 13:04

Argela'dan girişimci destek programı: Argela-WIN

Türk Telekom Grubu şirketi Argela, girişimcilerin Türkiye pazarına ilgisini çekmeyi amaçlayan Argela-WIN programını başlattı.

Türk Telekom Grubu şirketi Argela, girişimcilerin Türkiye pazarına ilgisini çekmeyi amaçlayan Argela-WIN programını başlattı.


Türk Telekom Grubu şirketi Argela, Türk ve yabancı girişimcilerin Türkiye telekom pazarına ilgisini çekmeyi amaçlayan Argela-WIN programını başlattı. Programla telekomünikasyon ve internet alanında yazılım, servis ya da sistem geliştiren girişimcilere finans, altyapı, pazar ihtiyaçlarının belirlenmesi ve pazar analizi gibi konularda destek sağlanacak.

Lider telekom çözümleri sağlayıcısı Argela sahip olduğu girişimci ruhu ve tecrübesiyle, girişimcilerin fikir ve ürünlerini kısa zamanda hayata geçirebilmesi ve böylelikle yeni teknolojilerin kullanıcılara ulaşması için Argela-WIN programını başlattı. Bir girişimci destek ve tarama programı olan Argela-WIN ile Türkiye telekom pazarında yeni girişimcilerin önünü açmak hedefleniyor.

Program kapsamında, Argela'nın girişimcilik tecrübesinin paylaşımının yanı sıra, finansal yardım, mühendislik ve alt yapı desteği ile müşteri sağlamak gibi alanlarda girişimcilere destek verilecek. Öte yandan pazar ihtiyaçlarının belirlenmesi ve pazar analizleri konusunda da işbirliği sağlanacak.

Argela'nın temellerinin girişimcilik ruhu ile atıldığını, bu nedenle girişimcilerin süreçte ne gibi ihtiyaçları olduğunu çok yakından bildiklerini belirten Argela Araştırma ve Teknoloji Direktörü Dr. Mustafa Ergen, programı şöyle değerlendirdi:

"Telekom pazarı gibi rekabetin yoğun olduğu pazarlarda, girişimcilerin penetrasyonları ve başarıları için sermaye ötesinde yardım ve desteğe ihtiyaçları var. Yeni fikir sahipleri, ürün geliştirmekte olan şirketler veya halihazırda ürün sahibi şirketler Argela-WIN programından yararlanabilir. Her aşamadaki girişimciye açık olan Argela-WIN programı sayesinde gerekli olan tüm desteği sağlayarak pazarın gelişimine katkıda bulunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

Argela-WIN'e nasıl başvuracaksınız?

Programdan faydalanmak isteyen girişimcilerin öncelikle win@argela.com.tr adresine kısa bir tanıtım yazısı göndermeleri gerekiyor. Uygun tanıtım özetleri periyodik olarak Argela bünyesindeki seçici kurul tarafından değerlendiriliyor ve seçilen projelerden iş planı sunumu isteniyor. İş planları beğenilen fikir/proje sahipleri yüz yüze sunum için davet ediliyor. Türk Telekom ve Argela'dan teknik ve idari personel ile şirket danışmalarından oluşan kurulun belirlediği finale kalan projeler için öneri hazırlanıp girişimcilere sunuluyor.

Argela-WIN programı hakkında detaylı bilgiye http://win.argela.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun