Donanim 10 AĞUSTOS 2010 / 14:16

Apple yeni metal alaşımlar lisansladı

Dev şirket mobil cihazlarında daha dayanıklı maddeler kullanmaya hazırlanıyor.

Dev şirket mobil cihazlarında daha dayanıklı maddeler kullanmaya hazırlanıyor.


Apple kendilerine özgü atom yapısı bulunan bazı alaşımların lisansını aldığını duyurdu. Titanyum ya da alüminyumdan daha sert olduğu belirtilen alaşımların yeni nesil mobil cihazları daha sağlam, hafif ve paslanmaya karşı dayanıklı hale getireceği düşünülüyor.

Liquidmetal gibi şirketler daha küçük ve ince cihazlar için bazı alaşımlar üzerinde çalışıyor. LiquidMetal'e göre, şirket genelde kullanılan titanyum alaşımdan 2 buçuk kat, paslanmaz çelikten de bir buçuk kat daha dayanıklı taşınabilir cihaz alaşımı üretti.

Gelişen teknoloji ve tasarımlarla birlikte cihazların üretildiği maddeler de önem kazanıyor. Bu sebeple şirketler daha dayanıklı alaşım için Ar-Ge çalışmalarını sürüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun