Donanim 04 OCAK 2011 / 15:37

Apple TV’ye rakip geliyor

Microsoft sonunda oturma odamıza da girecek

Apple’dan sonra Microsoft da oturma odalarına konuk olmaya hazırlanıyor.Apple’ın set üstü cihazı karşısında harekete geçen Microsoft, Windows Media Center destekli yeni bir set üstü cihaz üzerinde çalıştığını duyurdu.

Seattle Times'ın haberine göre, yeni set üstü cihazda Microsoft’un medya merkezli işletim sisteminin daha basit bir sürümü yer alacak. Bu hafta Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılacak yeni Microsoft set üstü cihazın 200 dolar civarında fiyatla tüketiciyle buluşması bekleniyor.

Bu, Microsoft’un bu alana yönelik ilk girişimi değil aslında. Medya merkezli bilgisayarlar televizyonlara kablosuz olarak yıllardır bağlansa da pek çok kullanıcı böyle bir bağlantının nasıl yapılacağını bilmediği için bu teknoloji biraz zamanın gerisinde kaldı.

Ancak genişbant penetrasyonu ve teknolojinin gelişimi ile birlikte internet destekli TV’lerin kullanımı da yavaş yavaş artıyor. Bir anlamda yeni yeni konuluşulan bu kategorinin rakipleri de belli oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun