Donanim 08 AĞUSTOS 2011 / 15:29

Apple sonbaharda halka iniyor

Sosyal sorumluluktan mı yoksa yeni müşteri arayışından mı bilinmez: Apple iMac serisinin ucuz sürümünü satışa sunmaya hazırlanıyor.Son yıllarda eğitim ve sosyal sorumluluk konularına odaklanan şirketler mevcut ürünlerini daha uygun fiyatlarla sunarak genç kesimi erkenden markaya ısındırma şansı yakalıyor. Apple da 2006 yılındaki girişiminden sonra bir kez daha ‘eğitim meleği’ serisinden bir iMac’i satışa sunmaya hazırlanıyor.

1.000 doların altı hedefleniyor

Bilgilere göre ağustos sonunda yurt dışında piyasaya çıkması beklenen iMac yavrusu 1.000 doların altında bir fiyatla tüketiciye sunulacak. 21,5 inçlik ekrana sahip kasa içerisinde bu fiyat seviyesini yakalamak için bir takım değişiklikler var. Örneğin, 3.1 GHz’lik çift çekirdekli bir işlemci ve 2 GB belleğin kullanılacağı ürünün 250 GB depolama kapasitesi olacak. Ucuz olmasına rağmen Radeon HD 6750M ekran kartına sahip olacak bigisayar aslında 1.200 dolardan başlayan fiyatlarla satılan normal iMac’leri donanım olarak çok da aratmıyor.

Diğer taraftan ‘eğitimci’ iMac’lerden birine sahip olmak o kadar da kolay değil. Öncelikle eğitim sektöründen bir müşteri olmanız gerekiyor. Okullar, kurslar, sanat akademileri ve muhtemelen öğretmenler ürünün hedef kitlesi olacak. Tabii aynı koşullarla Türkiye’ye gelmesi durumunda herkesin öğretmen bir tanıdık bulmaya çalışacağı kesin.
ETİKETLER : Apple iMac eğitim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun