Donanım 28 OCAK 2016 / 11:15

Apple Mart ayında yeni sürprizlerle geliyor

Son dönemde cihaz satışlarında kendi beklentilerinin altında kalan Apple, Mart ayına odaklanmış durumda.

Açıkladığı son çeyrek raporunda karlılık ve elde edilen gelir bakımından oldukça olumlu bir tablo elde eden Apple, buna karşın cihaz sevkiyatı konusunda hem analistlerin hem de kendi beklentilerinin altında kalmıştı. Önümüzdeki Mart ayında bir etkinlik düzenlemeye hazırlanan şirket, bu etkinlikte yeni iPad Air ve iPhone modellerini tüketicilerin beğenisine sunarak, cihaz ekosistemindeki durgunluğa son vermeyi amaçlıyor. 

Apple tarafından iPad Air 3 adıyla tanıtılacak yeni nesil cihazın, 9.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor. Daha önce iPad Pro ile tanıtılan Apple Pencil'ın ve iOS 9.3 ile birlikte test edilen Apple School özelliğinin de da yeni nesil iPad'de yer alması bekleniyor. Bu sayede özellikle eğitim sektörüne daha fazla iPad sunabilecek Apple, son dönemde gözle görülür bir şekilde düşen iPad satışlarını hareketlendirmeyi amaçlıyor.

Apple, Mart ayında düzenlenmesi beklenen etkinlikte yeni nesil iPad'in yanı sıra yeni bir iPhone'u da tanıtması bekleniyor. 4 inç ekrana sahip olacak iPhone 5SE adlı cihazın da düzenlenecek etkinlikte tüketicilerin beğenisine sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.