Donanim 11 AĞUSTOS 2010 / 14:44

Apple Japonya'daki ilk nesil iPod'ları yenisiyle değiştiriyor

Japon hükümetinin de baskılarının alınan kararda etkili olduğunu düşünülüyor.

Japon hükümetinin de baskılarının alınan kararda etkili olduğunu düşünülüyor.


Reuters'in haberine göre, Japon hükümeti Apple'a ilk nesil iPod'ların ısınma problemleri yaşatan piller konusunda yardımcı olmasını istedi. Apple müşteri memnuniyetini de düşünerek Japonya'daki birinci nesil iPod Nano'ları tamamen değiştirme kararı aldı.

iPod Nano'larda ilk olarak 27 aşırı ısınma ve 4 tane de yanma sorunu bildirilmişti. Ancak az gibi görünen sayı Apple'ın Eylül 2005 ile 2006 yılları arasında sattığı tüm ilk nesil iPod Nano'ları değiştirmesine sebep oluyor.

Birinci nesil iPod Nano'ların üretimi durduğu için yeni modellerle değiştirilmesi ön görülüyor. Apple'ın konuyla ilgili açıklamasına http://support.apple.com/kb/TS2099?viewlocale=en_US adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun