Donanim 18 EKİM 2012 / 11:12

Apple iPad Mini'yi 23 Ekim'de tanıtabilir

Apple iPad Mini'yi 23 Ekim'de tanıtabilir

Microsoft’un Surface tabletini satışa sunmasına çok kısa bir süre kalmışken, Apple da iPad mini modelini 23 Ekim tarihinde tanıtarak tablet pazarını iyice kızıştırmaya hazırlanıyor. Uzun süredir Apple’ın iPad Mini’yi ne zaman görücüye çıkartacağı merak konusu olurken, şirket 23 Ekim’de gerçekleştireceği etkinlik için gönderdiği davetiyelerde kullandığı “gösterilecek ufak bir şeyler olduğu” ibaresi, Apple’ın iPad Mini’yi tanıtacağı söylentilerini kuvvetlendiriyor.

Yeni modelin 7 inç büyüklüğünde olması beklenirken, bu durum özellikle Amazon’un Kindle Fire’ın satış rakamlarını etkileyecek gibi görünüyor. Apple’ın bu hamlesiyle birlikte e-kitap pazarına da hakim olmak istediğini söyleyebiliriz. Şirketin, iPad Mini’yle birlikte çok fazla işlevsel olmayan iBook uygulamasını da geliştirererek Kindle Fire’la sıkı bir rekabete gireceğini söyleyebiliriz.

Bilindiği gibi Steve Jobs yıllarca iPad Mini üretimine karşı çıkmış, 7 inçlik bir cihazın akıllı telefonlarla rekabet etmek için çok büyük, tabletlerle rekabet etmek için de çok küçük olduğunu vurgulamıştı. Kullanıcıların tıklayabilecekleri kadar küçük dokunmatik ekranların bir sınırı olduğunun altını çizen Jobs, 10 inçten düşük ekrana sahip tabletlerin çocuk işi olduğu söylemişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun