Donanim 01 AĞUSTOS 2012 / 10:49

Angry Birds akıllı televizyon ekranlarına taşındı

Samsung, Angry Birds uygulamasını hareket kontrolü teknolojisini kullanarak, akıllı televizyon platformuna taşıdığını duyurdu.Rovio Entertainment tarafından geliştirilen popüler akıllı telefon uygulaması Angry Birds, 2009 yılından bu yana birçok platformda 1 milyardan daha fazla indirildi. Tüketiciler, akıllı telefon ve tabletlerden sonra popüler oyunu televizyon ekranlarında da oynayabilecekler.

Proje için Rovio'yla birlikte çalışan Samsung, geçtiğimiz yılın tamamını Rovio'yla birlikte bu projeye harcadı. Oyun hareket kontrolü teknolojisiyle televizyon ekranlarına taşınırken, kullanıcılar sadece bir el sallama hareketiyle sapan atışı yapmak ve her kuşun kendine özgü özelliklerini harekete geçirmek gibi oyun özelliklerini kontrol edebilecekler.

Konuyla ilgili konuşan Samsung Electronics Görsel Görüntü Bölüm Başkan Yardımcısı Kyungsik Kevin Lee, Samsung Smart TV'nin bu oyunu sunan ilk televizyon olacağını belirtirken, akıllı televizyonlar için el hareketleriyle kontrol edilen bir oyun sunarak sektöre yeni bir boyut getirdiklerini ifade etti. Gelecekte de bu tarz projelere devam edeceklerini söyleyen Lee, kullanıcıların beklentilerini karşılamanın en büyük hedefleri olduğunun altını çizdi.

Temmuz ayında dünya genelinde tanıtımı yapılan oyun, Samsung 2012 Smart Interaction özellikli modellerde en son aygıt yazılımını güncelleyerek alınabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun