Donanim 21 EKİM 2010 / 10:32

Angela Merkel'in parti sitesi çökertildi

İki Türk haklayıcı tarafından çökertildiği sanılan siteye Osmanlı nişanı yerleştirildi.

İki Türk haklayıcı tarafından çökertildiği sanılan siteye Osmanlı nişanı yerleştirildi.


Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisi Hıristiyan Demokrat Parti'nin (CDU) internet sitesi iki Türk tarafından haklandı. CDU Hamburg parti teşkilatı sözcüsü Christina Hintze'nin açıklamasına göre, internet sayfasına öğle saatlerine kadar girilemedi.

İnternet sayfasında "Hacked By GHoST61 & Emre Y." (Emre Y. ve Ghost61 tarafından haklandınız) adıyla "Hi Hamburg: We are from Turkey" (Selam Hamburg: Biz Türkiye'deniz) yazdığı görüldü. Ayrıca siyah zemin üzerinde Osmanlı nişanı da sitede yer aldı.

CDU'nun çökertilen internet sayfasında yeni seçilen Hamburg eyaleti başbakanı Christoph Ahlhaus'a gönderme yapılarak, "Uyuma ayrılan para nerede?", "Camilere ayrılan para nerede?", "Tolerans nerede", "Din özgürlüğü nerede?" şeklinde sorular soruldu.

Ayrıca, "Kendi kardeşinin gözündeki kıymığı görüyorsun, gözünün önündeki kalası görmüyorsun" ve "Bayan Merkel sizi Hamburg'a bekliyoruz" şeklinde çağrıda bulunulduğu da belirtiliyor.

Konuyla ilgili polisin araştırması sürüyor. Daha önce de CDU Schleswig-Holstein eyaleti parti teşkilatının internet sayfası 2008 yılında bir Türk haklayıcı tarafından çökertilmiş, sorumlusunun Ankara'da haklayıcı olduğu açıklanmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun