Donanim 11 KASIM 2010 / 11:01

Android tabanlı Motorola Milestone Türkiye'de

Güçlü donanım özellikleriyle öne çıkan telefonun satış fiyatı bin 199 lira olarak belirlendi.

Güçlü donanım özellikleriyle öne çıkan telefonun satış fiyatı bin 199 lira olarak belirlendi.


Motorola, Android tabanlı akıllı telefonlar yüzünden geçtiğimiz ay Microsoft tarafından dava edilmişti. Karşılık gecikmedi ve Motorola Microsoft'a benzer bir dava açarak 14 patentinin ihlal edildiğini şikayet etti. Bu karmaşanın ortasında Motorola'nın en ince olarak tanımlandırdığı Android tabanlı telefonu ülkemize geldi.

Android 2.1 işletim sistemi ve Cortex A8 işlemciye sahip Motorola Milestone XT720, Xenon flaşının yanı sıra 8 megapiksel kamerasıyla yüksek çözünürlüklü (HD) video deneyimi sunuyor.

Telefonun özellikle yüksek kalitede fotoğraf ve video çekimine uygun olarak üretildiğini söylemek mümkün. Telefonda Nokia N8'deki gibi HDMI çıkışı bulunuyor. Ayrıca XT720, 32 gigabayta kadar bellek kartı destekliyor.

Motorola'dan gelen bilgiye göre, 3,7 inçlik ekran bulunan telefonda çoklu görev olanağının da üst seviyede olduğu belirtiliyor. Telefonda aynı anda sekiz web tarayıcısı ya da çok sayıda e-posta hesabı yönetimi gerçekleştirilebiliyor.

Motorola Milestone XT720, bin 199 liradan satışa sunuldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun