Donanim 10 OCAK 2012 / 17:14

Android tabanlı ilk Walkman geliyor

Sony'nin efsane kasetçaları, bildiğiniz üzere bir dahili hafızalı müzik çalara dönüştü. Mart ayında piyasaya sürülecek müzik çaların ilk Android işletim sistemi tabanlı modelinde 4.3 inç ekran bulunuyor.Son dönemde taşınabilir müzik çalar kullanımında oldukça önemli bir düşüş görülüyor. Zira akıllı telefonların yaygınlaşması, müzik dosyalarının da bu cihazlara aktarılmasına sebep oluyor. Ses kalitesinden çok yanında tek bir cihaz taşımak isteyen tüketiciler de müzik çalarlarından vazgeçiyor. Yine de müzik çalar piyasasında önemli gelişmeler yaşanıyor.

Sony, ilk Android Walkman Z1000 modelini, Mart itibariyle satışa sunuyor. Sony’ye özel uygulamalar ve Android Market’a erişim sunan cihazda 4.3 inç çoklu dokunmatik ekran bulunuyor. DLNA, HDMI ve Bluetooth gibi bağlantı seçenekleri sunan taşınabilir medya oynatıcı, 8 GB'lık modeliyle geliyor.

Tam şarj için yaklaşık 5 saat gerekirken, yaklaşık 20 saat müzik dinleme, 5 saat de video izleme imkanı sunuluyor. Açıkçası bu kadar pil ömrü biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

1GHz Nvidia Tegra 2 çift çekirdekli işlemci bulunan cihazın fiyatının ne kadar olacağı açıklanmadı.
YORUMLAR
Hakan 10 OCAK 2012 / 17:21 0 0
Burada fiyat belirleyici olacak sanırım. Bu tip ürünlerde pil ömrü önemli kriter. Diğer yandan piyasada gerek pil ömrü gerek diğer özellikler açısından çok daha üstün markalar var.