Donanim 10 OCAK 2012 / 17:14

Android tabanlı ilk Walkman geliyor

Sony'nin efsane kasetçaları, bildiğiniz üzere bir dahili hafızalı müzik çalara dönüştü. Mart ayında piyasaya sürülecek müzik çaların ilk Android işletim sistemi tabanlı modelinde 4.3 inç ekran bulunuyor.Son dönemde taşınabilir müzik çalar kullanımında oldukça önemli bir düşüş görülüyor. Zira akıllı telefonların yaygınlaşması, müzik dosyalarının da bu cihazlara aktarılmasına sebep oluyor. Ses kalitesinden çok yanında tek bir cihaz taşımak isteyen tüketiciler de müzik çalarlarından vazgeçiyor. Yine de müzik çalar piyasasında önemli gelişmeler yaşanıyor.

Sony, ilk Android Walkman Z1000 modelini, Mart itibariyle satışa sunuyor. Sony’ye özel uygulamalar ve Android Market’a erişim sunan cihazda 4.3 inç çoklu dokunmatik ekran bulunuyor. DLNA, HDMI ve Bluetooth gibi bağlantı seçenekleri sunan taşınabilir medya oynatıcı, 8 GB'lık modeliyle geliyor.

Tam şarj için yaklaşık 5 saat gerekirken, yaklaşık 20 saat müzik dinleme, 5 saat de video izleme imkanı sunuluyor. Açıkçası bu kadar pil ömrü biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

1GHz Nvidia Tegra 2 çift çekirdekli işlemci bulunan cihazın fiyatının ne kadar olacağı açıklanmadı.
YORUMLAR
Hakan 10 OCAK 2012 / 17:21 0 0
Burada fiyat belirleyici olacak sanırım. Bu tip ürünlerde pil ömrü önemli kriter. Diğer yandan piyasada gerek pil ömrü gerek diğer özellikler açısından çok daha üstün markalar var.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun