Donanım 12 OCAK 2016 / 12:58

AMD, R9 Nano fiyatlarını aşağı çekti

AMD'nin minik ama güçlü ekran kartı R9 Nano'da 150 dolarlık bir indirim yaplıldı.

Ekran kartlarının günden güne daha fazla performans sergiliyor olması, beraberinde ısınma problemlerini de getiriyor. GPU'ların daha fazla ısınmasının sonucunda daha etkili bir soğutmaya ihtiyaç duyuluyor. Tüm bunlar birleşince de GPU'nun fiziksel hacminin yüzlerce katı büyüklüğünde soğutucu yerleştiriliyor. AMD'nin yakın bir zamanda piyasaya sürmüş olduğu R9 Nano ekran kartı ise bu durumun üstesinden gelmeyi başararak oldukça küçük boyutlarda, güçlü bir ekran kartı profili yakalamayı başarmıştı.

AMD'nin minik R9 Nano ekran kartı 649 dolar gibi bir fiyat etiketiyle piyasaya çıkmıştı. Firma, yaptığı güncellemeyle R9 Nano'nun fiyatını 499 dolar olarak belirledi. Nano'nun Türkiye'deki fiyatı şimdilik 2800 TL seviyesinde. İndirimle beraber 2200 TL seviyesine iner mi, bekleyip göreceğiz.
ETİKETLER : amd r9 nano r9 nano indirim fiyat
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun