Donanim 24 AĞUSTOS 2011 / 11:40

AMD Fusion APU serilerini güncelliyor

AMD, ultra ince ve ekonomik dizüstü bilgisayarlar, hepsi bir arada sistemler ve masaüstü bilgisayarlar için ödüllü C ve E serisi Hızlandırılmış İşlemcileri (APU) yeni özelliklerle güncellediğini duyurdu.Bu yeni APU’ları içeren dizüstü bilgisayarlar, netbook bilgisayarlar, küçük tasarımlı ve hepsi bir arada masaüstü sistemler, önde gelen üreticiler tarafından satışa sunuldu.

“Günümüz PC kullanıcıları çarpıcı HD grafikler ve hızlı performansı bütün gün dayanan pil ömrüyle birlikte istiyor ve AMD Fusion APU’lar da bunu sunuyor,” diyen AMD İstemci Birimi Genel Müdürü Chris Cloran, şöyle devam etti: “Bu yeni APU’larla giriş düzeyindeki ürünlere üst düzey özellikler getiriyor ve kullanıcıların daha zengin bir bilgisayar deneyimi yaşamasını sağlıyoruz.”

Bugüne kadar 12 milyondan fazla APU sevk eden AMD, sadece 2011’in ikinci çeyreğinde popüler C ve E serisi APU’lardan beş milyondan fazla sattı. Güncellenen AMD C ve E serisi APU’lar, hızlı ve çarpıcı HD video, göz alıcı fotoğraflar, DirectX®11 özellikli ve harici ekran kartı gücünde grafik işlemcileriyle gerçek gibi oyunlar ve bütün gün dayanan pil arayan kullanıcılara hitap ediyor.

Güncellenen APU’lar:

• Daha gelişmiş HD grafik özellikleri;

• Geliştirilmiş bellekle performans artışı;

• HDMI or DisplayPort özellikli monitör veya televizyonlara bağlantı için DisplayPort++;

• Mobil platformlarda boş yükte 12 saate kadar pil ömrüyle, önceki platforma göre yaklaşık dört saat artış sunuyor.

Güncellenen E serisi APU’ların diğer özellikleri ise şöyle:

• DDR3 1333 desteği ile daha fazla bellek bant genişliği ve daha yüksek performans;

• HDMI 1.4a bağlantıları ile üçboyutlu televizyon ve monitörlerde üçboyutlu resimler ve filmler izleme imkanı.

Taşınabilir bilgisayarlarda yeni AMD Fusion C ve E serisi APU’lar eskisinden de uzun pil ömrü sunuyor. Boş yükte E serisinde 10,5 saat, C serisinde 12 saate kadar uzanan pil ömrü, kullanıcıların priz aramadan daha fazla iş yapabilmesini veya eğlenceyi sürdürebilmesini sağlıyor.

Bu yeni APU’lara dayalı ürünler bugünden itibaren PC üreticileri tarafından satışa sunuldu. Ürünler, üzerlerindeki “VISION Technology from AMD” veya “HD Internet” etiketleriyle diğerlerinden ayrılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun