Donanım 26 KASIM 2015 / 10:53

AMD Catalyst'e elveda, Radeon Software Crimson'a merhaba

AMD, Catalyst sürücülerini sonlandırıp, Radeon Software Crimson adını verdiği yeni sürücü paketini kullanmaya başlıyor.

AMD'nin 2002 yılından beri kullanmakta olduğu sürücülerine verdiği isim, hepinizin bildiği gibi Catalyst. Artık "AMD Radeon ekran kartı sürücüsü indireyim" yerine "Catalyst'i indireyim" diye aklımızından geçiriyorduk. 13 yıldır aynı ismi kullanıyor olmasından dolayı bu derece aklımıza yerleşmişti. Hatta Türkiye'de Catalyst Contron Center'ın kısaltması olan CCC, Ülkü Ocakları'nın üç hilaliyle benzetilerek çeşitli espirilere konu oluyordu. Şimdi AMD, ömrünü dolduran Catalyst'in yerine Radeon Software Crimson'ı sunuyor.

Crimson yazılımı, yıllardır Catalyst'i indirdiğimiz AMD ekran kartları sürücüleri sayfasından kolayca indirilebiliyor. Crimson, Catalyst'e göre çok daha modern bir arayüze sahip. Oyun, video, ekran, Eyefinity ve sistem başlıklarında tüm ayarlara ulaşabileceğimiz Crimson sürcüsü, otomatik olarak güncelleme alabiliyor.

Radeon Software Crimson'lı yeni sürücüleri indirmek için aşağıdaki linki takip edip, sağ üst köşedeki Drivers - Support seçeneğini tıklayarak işletim sisteminizi seçebilirsiniz:

AMD ana sayfası
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun