Donanım 26 KASIM 2015 / 10:53

AMD Catalyst'e elveda, Radeon Software Crimson'a merhaba

AMD, Catalyst sürücülerini sonlandırıp, Radeon Software Crimson adını verdiği yeni sürücü paketini kullanmaya başlıyor.

AMD'nin 2002 yılından beri kullanmakta olduğu sürücülerine verdiği isim, hepinizin bildiği gibi Catalyst. Artık "AMD Radeon ekran kartı sürücüsü indireyim" yerine "Catalyst'i indireyim" diye aklımızından geçiriyorduk. 13 yıldır aynı ismi kullanıyor olmasından dolayı bu derece aklımıza yerleşmişti. Hatta Türkiye'de Catalyst Contron Center'ın kısaltması olan CCC, Ülkü Ocakları'nın üç hilaliyle benzetilerek çeşitli espirilere konu oluyordu. Şimdi AMD, ömrünü dolduran Catalyst'in yerine Radeon Software Crimson'ı sunuyor.

Crimson yazılımı, yıllardır Catalyst'i indirdiğimiz AMD ekran kartları sürücüleri sayfasından kolayca indirilebiliyor. Crimson, Catalyst'e göre çok daha modern bir arayüze sahip. Oyun, video, ekran, Eyefinity ve sistem başlıklarında tüm ayarlara ulaşabileceğimiz Crimson sürcüsü, otomatik olarak güncelleme alabiliyor.

Radeon Software Crimson'lı yeni sürücüleri indirmek için aşağıdaki linki takip edip, sağ üst köşedeki Drivers - Support seçeneğini tıklayarak işletim sisteminizi seçebilirsiniz:

AMD ana sayfası