Donanim 22 TEMMUZ 2011 / 10:16

AMD’de işler ne alemde?

Geçtiğimiz yıldan bu yana ciro kaybeden AMD kârlılık konusunda da büyük bir düşüş yaşadı.İşlemci ve grafik işlemci (GPU) üretimi konusunda en büyük şirketlerden biri olan AMD’de işlerin mali yönden iyi gitmediği yönünde haberler geliyor. Şirketin son çeyrekte 1,57 milyar dolar olarak açıkladığı ciro, önceki çeyreğe oranla yüzde 2 düşüşte.

Ancak AMD’de düşen tek şey ciro değil. Şirketin kârlılık konusunda da büyük bir sıkıntı içerisinde olduğu belirtiliyor. Yılın ilk çeyreğinde 500 milyon dolar olan karlılık son çeyrekte 439 milyon dolarlık bir düşüşle 61 milyon dolara geriledi. Grafik kısmına bakıldığında da değişen bir şey yok. İlk çeyreğe göre düşen yüzde 11 ciro ATI markasıyla gelen güce toplamda 7 milyon dolar kaybettirdi.

Öte yandan şirkette iyi giden bazı şeyler de var. Rekor sayıda işlemciyi piyasaya sürmesi; ödüller kazanması ve ‘ilk 500 süper bilgisayar’ listesindeki yerini yüzde 15 daha yükseğe taşımış olması umut verici gelişmeler olarak nitelendiriliyor.

Kaynak: www.engadget.com
ETİKETLER : AMD ciro düşüş kârlılık
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun