Donanim 05 AĞUSTOS 2010 / 14:31

Amazon devasa bir sektöre öncülük ediyor

Her gün oynamasak bile en azından gördüğümüz gelişen bir sektör; sosyal oyunlar.

Her gün oynamasak bile en azından gördüğümüz gelişen bir sektör; sosyal oyunlar.


Son dönemde sosyal ağların gelişmesiyle birlikte gelişim gösteren ‘sosyal oyunlar' büyük bir piyasa yarattı. İlk olarak aklımıza Facebook bünyesinde oynanan ünlü Farmville ve yapımcısı Zynga geliyor. Ancak bu konuda piyasanın hakimi aslında pek de ummadığımız biri; Amazon.

Ünlü alışveriş sitesi Amazon, bulut bilişim içinde web servislerine platform sağlıyor. Platform sağladıkları arasında New York Times, Nasdaq ve hatta NASA bile bulunuyor.

Amazon'un Web misyoneri diyebileceğimiz Jeff Barr, en popüler on Facebook oyunu içinde Amazon'un platform sağladığı en az altı oyun olduğunu belirtti.

Yayın amacı alışveriş olan Amazon, odak noktası olmayan bir işten büyük para kazanabiliyor. Yeni oluşan piyasada kendine iyi bir yer edinen şirket, isminin bilinirliği sayesinde çok farklı bir piyasada kolaylıkla var olabildiğini belirtiyor.

Amazon Web Servisleri 2014 yılında 2,5 milyar dolarlık bir piyasa oluşmasını bekliyor. Bu piyasanın çoğunun sosyal oyunlardan oluşması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun