Donanim 16 TEMMUZ 2012 / 15:52

AMAC Aerospace Türkiye'ye 10 milyon dolar yatırım yaptı

İsviçreli VIP uçak bakım ve modifikasyon firması AMAC Aerospace, yaptığı yeni yatırımla özel jetlerinin bakımını ve modifikasyonunu Türkiye'de gerçekleştirecek.Türkiye’ye başlangıç için 10 milyon dolar yatırım yapan şirket, ilk aşamada 25 çalışanla çalışmalarına başlayacak. AMAC Aerospace Türkiye'nin kuruluşunu yaptıktan sonra Atatürk Havalimanı Özel Hangarlar Bölümü’ndeki Sancak Air’a ait  1500 metre karelik hangarı devralan firma, bir ilki gerçekleştirerek Business jetlerin bakımının yanı sıra VIP modifikasyonunu da Türkiye’de gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili konuşan AMAC Aerospace Grup CEO’su Kadri Muhiddin, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye'nin kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi. Muhiddin, öncelikle AMAC Aerospace Türkiye’nin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini belirtirken, Atatürk Havalimanı’nda Sancak Air’dan devraldıkları hangarla özel jetlerin bakımlarını ve modifikasyonu yapacaklarını ifade etti. Bugüne kadar Türkiye’ deki özel jet sahiplerinin, bazı küçük modifikasyonlar için bile yurt dışına gitmek zorunda olduklarını dile getiren Muhiddin, bundan böyle bu sorunun ortadan kalkacağının altını çizdi.

VIP uçak bakım ve modifikasyonlarının yanı sıra Pilatus 12 NG marka özel kullanım uçağının da Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika satış ve bakım haklarını da elinde bulunduran AMAC Aerospace, bu uçakların da bölgedeki bakım ve modifikasyon dahil tüm çalışmalarını Türkiye üzerinden götürecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun