Donanim 17 HAZİRAN 2009 / 13:30

Altı bin öğrenci, ekolojik ayakizi'ni öğrendi

Küresel ısınma konusunun temel alındığı ilköğretim öğrencilerine yönelik interaktif bir eğitim programı "Yarının İzleri" ile dünyanın geleceği ve alınması gereken önlemler konusunda, çocukları eğlenceli ve yaratıcı bir yöntemle eğitmek amaçlanıyor.

Küresel ısınma konusunun temel alındığı ilköğretim öğrencilerine yönelik interaktif bir eğitim programı "Yarının İzleri" ile dünyanın geleceği ve alınması gereken önlemler konusunda, çocukları eğlenceli ve yaratıcı bir yöntemle eğitmek amaçlanıyor.Türkiye genelindeki doğa dostu mağazaları ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile öne çıkan Tesco Kipa (Kitle Pazarlama A.Ş.) ve dünyanın yaklaşık 150 ülkesinde her gün 160 milyon tüketiciye farklı markalarıyla ulaşan Unilever, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliğiyle ‘geleceğe anlamlı izler bırakmayı' amaçladıkları Yarının İzleri projesi, 2008- 2009 Eğitim-Öğretim yılında 6.000'i aşkın öğrenciye ulaştı.


Unilever Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Şenel Erim ise, "Yaşadığımız çevresel sorunlara ‘dur' demek için her bireyin, her şirketin üzerine düşen ödevler var. Bu nedenle, ‘ekolojik ayak izimizi bilirsek çevre üzerindeki etkilerimizi daha kolay anlarız' inancıyla yola çıktık ve bugüne kadar 6 bini aşkın çocuğumuza ulaştık. Şimdi onlardan kazandıkları bilinci, büyüklerle de paylaşarak kamuoyunda güçlü ve farklı bir sesin yükselmesine öncülük etmelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.


Yarının İzleri projesi kapsamında çocukların "ekolojik ayakizi" bilincine sahip olmaları için okullarda interaktif eğitimler, belgesel ve tiyatro gösterimi yapılırken, oluşturulan internet sitesi ile birbirlerine ulaşmaları sağlanıyor (www.yarininizleri.org.tr). İçinde eğitim materyallerinin bulunduğu sitede öğrenciler aynı zamanda bilgilerini tazeleyebiliyor.


Aralık 08 tarihinde başlanan proje kapsamında eğitim dönemi boyunca Mersin, İzmit, Tekirdağ, Ankara, Nevşehir illeri gezilerek, 6 ayda 6.000'i aşkın çocuğa ulaşıldı.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun