Donanim 27 ARALIK 2010 / 14:19

Alcatel-Lucent yatırımı öğrencilere yapıyor

Alcatel-Lucent üniversite öğrencileri için sertifika programı düzenledi.

Alcatel-Lucent üniversite öğrencileri için sertifika programı düzenledi.


Alcatel-Lucent Ar-Ge Merkezi, telekom sektörünün önemini ve bu alandaki IPTV, IP/MPLS, Optik Şebekeler ve Java gibi son teknolojileri anlatmak üzere 25-26 Aralık tarihlerinde üniversite öğrencilerine sınav içerikli ve sertifikalı bir eğitim düzenledi.

İTÜ Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde Alcatel-Lucent Teletaş uzmanlarının eğitmenliğinde gerçekleştirilen “Alcatel-Lucent Telecommunication Network Knowledge Junior Certification” adlı sertifika programına Boğaziçi, İTÜ, Marmara, Konya Selçuk, Doğuş, Yıldız Teknik, Sabancı, Fatih, Bahçeşehir ve İstanbul Ticaret olmak üzere toplam 10 üniversiteden yaklaşık 200 öğrenci katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi’nden sonra üçüncü sertifika programını başlangıçta 100 kişi ve sadece İTÜ olarak belirlemişken, 10 değişik üniversiteden gelen yoğun talep üzerine program tüm üniversitelere açıldı. Eğitim esnasında öğrenciler, sunulan teknik ve mesleki bilgilerin yanı sıra kariyer planlamasında dikkat etmeleri gereken noktalar, sektörün öğrencilere ve öğrencilerin sektöre bakış açıları gibi konularda da Alcatel-Lucent Teletaş yetkilileriyle bilgi alışverişinde bulundular.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun