Donanim 04 OCAK 2012 / 11:40

Akıllı TV'ler CES'te boy gösterecek

Akıllı TV'ler CES'te boy gösterecek

LG Electronics, Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) en yeni Smart TV özelliklerini tanıtacağını duyurdu.Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni Smart Cinema 3D TV serisi, içerdiği 1200’den fazla uygulama sunuyor.

LG Ev Eğlencesi Birimi Başkanı ve CEO’su Havis Kwon “Smart TV pazarı henüz büyüme aşamasında olmasına rağmen, LG sürekli yeni özellikler çıkarıyor ve var olanları da bir üst seviyeye taşıyor. LG Smart TV’ler şu anda pazardaki en kullanışlı ürünler. 2012’de tanıtacağımız özelliklerin bir benzeri olmadığını düşünüyorum. Tüketicilere, Smart TV’nin televizyon izleme keyfine neler katacağını göstereceğiz” diyor.

Smart TV ile kullanıcılar daha fazla televizyon programına, filme ulaşabiliyor, sosyal medya hesaplarını TV’leri aracılığıyla yönetebiliyorlar. Hatta bununla da kalmayıp, hayır kurumlarına bağış yapabilmek gibi parasal işlemleri de yürütülebiliyor.Yeni 3D  gözlükler daha hafif

Film Patterned Retarder (FPR) teknolojisi sayesinde de LG 3D gözlükler geçen yıl olduğu gibi pilsiz çalışıyor. Bunun yanı sıra daha hafifler ve fiyatları da daha uygun. Gözlüklerin teknolojisi kalabalık grupların da rahatlıkla, her açıdan, uzun süre 3D film ve içerik izlemesine imkan veriyor.

Yeni Smart Cinema 3D TV’ler Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisi sayesinde başka cihazlara bağlanmak için kablo ya da başka bir cihaza gerek duymuyor. Bu teknoloji ile harici mobil cihazlara gömülü gelen WiFi işlemciler Cinema 3D Smart TV’lerle doğrudan bağlantı kuruyor. Smart Share Plus özelliği ise kullanıcılar tabletlerindeki, PC’lerindeki ya da akıllı telefonlarındaki içeriklere bağlanabiliyor. TV, ekran Paylaşımı özelliğiyle WiFi bağlantı kullanarak televizyon içeriğini dış cihazlara aktarabiliyor.