Donanim 23 HAZİRAN 2010 / 12:38

Akıllı telefon piyasası kızışıyor

Sony Ericsson sessizliğini bozuyor ve en ucuz Android tabanlı akıllı telefon geliyor.

Sony Ericsson sessizliğini bozuyor ve en ucuz Android tabanlı akıllı telefon geliyor.


Uzun süredir hemen hepimiz telefonlarından daha çok özellik bekler olduk. Normal telefonlara göre yetenekleri artırılmış telefonlar aklımızı çelmek için birbiriyle yarışıyor.

Sony Ericsson da akıllı telefon pazarında kendine yer bulmaya çalışıyor. Xperia serisinin yeni modeli Android tabanlı Xperia X8 tanıtımı yapıldı. Xperia X10 ya da X10 mini'ye göre daha uygun fiyatı ve özellikleriyle dikkat çeken akıllı telefon, aynı zamanda sınıfının en ucuz Android tabanlı telefonu olma özelliğini de tanışıyor.

X8'in 250 dolar civarında bir fiyatla satılacağı duyuruldu. 3 inç ekranı bulunan akıllı telefonda 320'ye 480 ekran çözünürlüğü bulunuyor. 3.2 MP kamera buluan X8 sadece 104 gram olmasıyla kullanıcıları memnun edecek gibi gözüküyor.

X8 belli ki daha genç kullanıcılar için geliştirilmiş. Akıllı telefon sosyal ağlarla bağlantıyı sürekli sağlamak için biçilmiş kaftan olarak gözüküyor. YouTube'a doğrudan bağlanan Xperia X8 fiyatıyla bir adım öne çıkabilir.

Ürünle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun