Donanim 08 OCAK 2013 / 12:31

Airties Microsoft Smooth Streaming teknolojisini ürünlerine entegre etti

AirTies, internet üzerinden video aktarımındaki görüntü kalitesini artırmak adına, Microsoft Smooth Streaming Teknolojisi'ni, Over the Top (OTT) ve Hibrid Dijital Set Top Box ürünleriyle bütünleştirdi.Microsoft tarafından geliştirilen Smooth Streaming teknolojisi, internet tabanlı videoların akış hızının kullanıcıların bant genişliğine göre ayarlanmasını sağlıyor. Bu teknolojide medya dosyaları parçalara ayrılarak iletilmesine karşın parçaların HD kalitesi korunur ve yayın herhangi bir kesintiye uğramaz.

AirTies’ın bu teknolojiyi taşıyan set top box cihazlarıyla Internet üzerinden video (OTT) servisi sağlayıcıları, abonelerine kesintisiz ve yüksek kalitede canlı yayın izleyebilme imkanı sunarken, hoş olmayan görüntü deformasyonlarının da önüne geçebilecekler.

Günümüz tüketicilerinin daha fazla internet video içeriğine ulaşmak istediğini ve bu eğilimin katlanarak büyümeye devam ettiğini belirten AirTies Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin İsmail Taşkın, bu durumun, HD video ve kesintisiz video akışına talebi artırdığını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun