Donanim 01 KASIM 2012 / 11:44

AirTies ADSL ve VDSL özelliğine sahip modemini satışa sundu

AirTies, hem ADSL hem de VDSL özelliği bulunan yeni kablosuz modemi Air 5650'yi kullanıcıların beğenisine sundu.İnternet kullanıcıları için hız giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu nedenle Telekom operatörleri her geçen gün internet hızını artırmak için çalışmalar yürütüyor. Bunlardan biri olan VDSL teknolojisi, başta Avrupa olmak üzere giderek dünyada ADSL’in yerini almaya başladı. Türkiye’de de sayıları giderek artan santrallerle daha fazla kullanılmaya başlayan VDSL teknolojisinin, önümüzdeki dönemde mevcut ADSL kullanıcıları tarafından da benimsenmesi bekleniyor.

Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren AirTies, VDSL teknolojisindeki gelişmeye paralel olarak Türk Telekom altyapısına uygun VDSL modemi Air 5650’yi internet kullanıcılarıyla buluşturuyor. Hem ADSL2 hem de VDSL2 özelliği taşıyan cihaz, yeni ADSL modem alacak kullanıcılar için VDSL teknolojisine bugünden hazır olma imkânı sunuyor.

2.4GHz, 11N teknolojisini taşıyan Air 5650, 300Mbps kablosuz ağ hızıyla yüksek hız ve performans gerektiren uygulamaların çalışmasını sağlıyor. Modemin sahip olduğu patentli AirTouch teknolojisi sayesinde, tek tuşa dokunarak ağ kurulumu gerçekleştirilebiliyor. Bununla birlikte AirTouch, en güvenli şifrelemeyi yaparak ağı davetsiz misafirlerden koruyor. Benzer şekilde kablosuz ağın sınırlarını genişletmek ve erişim noktaları ile MESH ağı kurmak için de tek tuşa dokunmak yeterli oluyor. 4 adet Ethernet portu bulunan cihaz, gerekli durumlarda kablolu internet erişimi de sağlıyor. Modem, AirTies USB Tak&Paylaş teknolojisi ile kullanıcıların harici disklerinde bulunan fotoğraf, film, müzik ve dosyalarına kablosuz erişmelerini de sağlıyor.
ETİKETLER : adsl Air 5650 airties modem vdsl
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun