Donanim 12 ŞUBAT 2010 / 14:35

Agos gazetesinin internet sitesine saldırı

İnternet korsanları siteye Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast’ın fotosunu koydu.

İnternet korsanları siteye Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast’ın fotosunu koydu.


Siteye 11 Şubat 2010 tarihinde saldırı düzenlendi. Agos gazetesinin yanı sıra Hrank Dink Vakfı ve Barış İçin Sanat Girişiminin web siteleri hacklendi. Sitelere halen girilemiyor.

Agos gazetesinin web sitesine yapılan saldırıda, sayfaya Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın Samsun'daki karakolda çekilen fotoğrafının yanı sıra bir de mesaj konuldu. "Ogün Samast'a selam olsun" cümlesiyle başlayan mesajda, "Ya sev ya terk et" ifadesi kullanıldı. Mesajda yeni Ogün Samast'ların yolda olduğu iddia edildi.

Her üç sitenin de düzeltilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007'de gazete binası önünde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmişti.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun