Donanim 11 AĞUSTOS 2009 / 05:18

Acil demokrasi, acil, acil…

Bulutsuzluk Özlemi adlı grubun bu şarkı sözleri de nereden çıktı demeyin sakın! Güzel ülkemde her şeyin bir sebebi var.

Bulutsuzluk Özlemi adlı grubun bu şarkı sözleri de nereden çıktı demeyin sakın! Güzel ülkemde her şeyin bir sebebi var.

Çoğumuz takip ediyordur. Yanlış iletişim, CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nu internette sansür diye yırtınan ve bazen de başaran zihniyetle aynı kefeye koydu bir anda. Kılıçdaroğlu da bu sıkıntıdan kurtulmak için uğraştıkça daha da dibe batıyor maalesef. Bizim medyadan tanıdığımız Kemal Kılıçdaroğlu, doğruların peşinde koşan, hainden, hırsızdan sözünü sakınmayan amiyane tabirle "gerçek anlamda delikanlı" bir politikacı. Bundan aylar önce kendisini PKK'lı olmakla itham eden videoyu Facebook'tan kaldırmak için hakkını yasal yollardan aramaya çalışmasıyla başladı her şey.

Oysa Kılıçdaroğlu, durumu Facebook yönetimine bildirse, videonun şipşak yayından kalkacağını bilse belki de bu yazı ve benzerleri hiç yazılmayacaktı. Video Facebook'tan çıkarılalı neredeyse beş ay oluyor ama Kılıçdaroğlu'nun çilesi bitmiyor, bitmez.

Bu arada zihinler suç aletiyle bu kadar meşgulken kimsenin aklına gerçek suçluyu aramak gelmiyor. Hukukçulara sormak istiyorum. Suç belli, suç aleti belli bunlar bir davanın düşmesi ya da sürmesi için yeterli midir? Yoksa asıl önemli olan suçluyu bulup cezasını vermek midir?

Burada yorumu siz değerli okurlarımıza bırakıyorum.

İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle...