Donanim 21 HAZİRAN 2012 / 16:31

Acer Windows 8 tabanlı ürünlerini tanıttı

Her yıl Tayvan'da düzenlenen Computex tüketici elektroniği fuarında, Acer ergonomik tasarımlara ve genel kullanıcı deneyimine daha çok rahatlık katmayı vadeden Windows 8 tabanlı ürünlerini tüketiciler ile buluşturdu.Premium Aspire S7 Ultrabook, ICONIA W Serisi tabletler ve Aspire U Serisi all-in-one masaüstü bilgisayarları tüketicilerin beğenisine sunan Acer, cihazları ergonomi ortak paydasında buluşturuyor. Alüminyum tek tip bir tasarıma sahip olan S7 Ultrabook, 13.1 inç modeli ve 11.6 inç modeli olmak üzere iki farklı boyutta kullanıma sunuldu. Her iki cihaz da termal konfor için yenilikçi soğutma i donanımı barındırıyor. Az ışıkta bile arka aydınlatmasını yazı yazmaya yardımcı olacak şekilde ayarlayabilen ışık algılamalı bir klavyesiyse en dikkat çekici özelliği olarak göze çarpıyor.

ICONIA W510 ve W700 tabletleri dokunmatik fonksiyonelliği, uzun pil ömrüyle birleştirerek kullanıcılarına verimli bir kullanım vadediyor.  W510, 10.1 inç ekrana ve kullanıcıların dokunma, yazma ve görüntülemesine izin veren üç moda sahiptir. W700 farklı görüntüleme açıları için ayarlanabilen çok yönlü kızağa sahip. Aynı zamanda, veri depolama alanını genişletme ve ilave pil seçenekleri sunan cihaz, 11.6 inç dokunmatik ekrana sahip .

İki ayrı boyuta sahip olan Aspire U Serisi AIO masaüstü bilgisayarlar, 90 dereceye kadar eğilebilen 27 inç 7600 U'yla 35 mm profil sunarken, 30 dereceden 85 dereceye kadar eğilebilen 23 inç 5600 U ile ince bir tasarım sunuyor. Bunun yanı sıra her iki cihaz da ergonomik tasarımlara ve iç dekoru tamamlayan ince rötuşlara sahip."Windows 8 dokunmatik ekran deneyimini ileri taşıyor"

Ürünlerle ilgili konuşan Acer Genel Başkanı Jim Wong, Microsoft ile yaptıkları işbirliği doğrultusunda Windows 8'le uyumlu yeni üretmeye başladıklarını ifade etti. Ergonomi ve stili önem verdiklerini belirten Wong, insanlar ve bilgisayarlar arasındaki etkileşim karmaşık olmaktan ziyade kolay olması gerektiğini dile getirdi. Bu bakış açısında hareketle Windows 8 tarafından desteklenen dokunmatik ekran deneyiminin ileri doğru atılan bir adım olduğunu söyleyen Wong, Intel’in ürünlerimizdeki mimari ve platform performansından yararlanarak, kullanıcılara hem tüketici hem de ticari ürünler için cihazlar arasında daha iyi bir dokunmatik deneyim sağlayacaklarının altını çizdi.Microsoft ve Acer'ın Windows 8 için yeni cihazlar üzerinde çalıştığını söyleyen Microsoft OEM Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Steven Guggenheimer, Acer'ın yeni donanım tasarımı kombinasyonunu kullanarak verimli bir deneyim yaşayacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Intel ve Acer olarak yaratıcı kullanıcı deneyimleri yaratmak için işbirliği yaptıklarını söyleyen Intel PC İstemci Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Kirk Skaugen, Intel’in 3. nesil Intel Core işlemcisinin gelişmiş yanıtlama yeteneğinin, gelecekte Microsoft Windows 8'le becerileri ve arttırılmış dokunmatik esneklik ile bir araya gelen Acer Aspire Ultrabook kullanıcılarına verimli kullanım deneyimleri yaşatacağına inandıklarını dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun