Donanim 02 OCAK 2009 / 09:11

"Abramoviç, ülkemizi satın al!"

Yaklaşık 700 Letonya vatandaşı, Rus milyarder Roman Abramoviç’e, internet siteleri üzerinden ülkelerini satın alması çağrısında bulundu.

Yaklaşık 700 Letonya vatandaşı, Rus milyarder Roman Abramoviç’e, internet siteleri üzerinden ülkelerini satın alması çağrısında bulundu.


Yaklaşık 700 Letonya vatandaşı, Rus milyarder Roman Abramoviç’e, ülkelerini satın alması çağrısında bulundu. Letonya Novonews haber ajansında yayımlanan habere göre, Abramoviç’e ülkelerini satın alması çağrısında bulunan Letonyalılar, bu girişimlerine destek bulmak için bir internet sitesi açarak imza topluyorlar. Kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından açılan www.petitiononline.com adresindeki internet sitesinde yayımlanan mektupta, “Sevgili Roman Abramoviç, sizin de bildiğiniz gibi anavatanımız Letonya iflas etti ve şu anda Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ülkemizi 7,5 milyar avroya satmak için görüşmeler yürütülmekte. Sizden Letonya’yı satın alma olasılığını değerlendirmenizi istiyorum. Halkı çalışkan ve mutlu bir ülke olan Letonya temiz bir çevreye sahip. Ayrıca ülkemizin, yatınızı koyabileceğiniz çok sayıda limanı var” ifadesine yer verildi. 2,3 milyonluk nüfusa sahip Letonya’da bu yıl başında yaklaşık iki bin kişi, internette açtıkları bir sayfada, İsveç hükümetinden ülkelerini işgal etmesini istemişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun