Donanim 21 EKİM 2010 / 10:02

ABD'yi siber saldırılardan ordu koruyacak

ABD ordusu bundan böyle özel şirketleri ve devlet kurumlarını siber saldırılara karşı korumakla görevli.

ABD ordusu bundan böyle özel şirketleri ve devlet kurumlarını siber saldırılara karşı korumakla görevli.


ABD Savunma Bakanlığı ve ABD Ulusal Güvenlik Departmanı yeni bir anlaşmaya imza attı. Yapılan bu yeni anlaşmada ABD ordusunun bundan böyle siber saldırılara karşı devlet kurumları ve özel şirketleri savunacağı açıklandı.

Yapılan bu işbirliği ile siber saldırılara karşı durmak için ordunun, bundan böyle kilit roller üsteleneceğini bildirildi. Her iki kurumun ortak çalışmalarıyla, ordunun siber saldırılarla savaşmada potansiyelinin daha etkin bir şekilde kullanılacağının teminatı verildi.

Devlet kurumları ve özel şirketleri koruyacak olan ordunun bu yeni görevde ne gibi aşamalar kaydedeceği henüz açıklanmadı. Yapılan anlaşmada ayrıca ABD’nin siber saldırılar konusunda kendisi gibi düşünen milletlerle birlikte hareket edebileceğinin sinyali verildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun