Donanim 29 KASIM 2010 / 11:58

ABD, dosya paylaşım sitelerine el koyuyor

ABD hükümeti, sahte ürün satan ve dosya paylaşımına imkan veren bazı siteleri kapatma karar aldı.

ABD hükümeti, sahte ürün satan ve dosya paylaşımına imkan veren bazı siteleri kapatma karar aldı.


ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nca alınan bu kararda sahte ürün satışı yapan ve korsan içerik sunan 70’ten fazla sitenin hayatına son verilecek.

Daha önceden buna benzer bir kararla söz konusu paylaşım siteleri ve sahte ürün satan adresler açığa alınmış ve bu adreslere ait alan adlarına el konulmuştu. Ancak alan adlarını kaybeden bu tür siteler alternatif kanallar üzerinden yaptıkları işe devam etmişti.

Kapatılma kararı alınan siteler hakkında fazla bilgi verilmezken, bu sitelere yönelik soruşturmanın hala sürdüğü belirtiliyor.

Kapatılması karar verilen bu siteler arasında ise louis-vuitton-outlet-store.com, burberryoutletshop.com, rapgodfathers.com, mydreamwatches.com ve herkesin çok tanıdık olduğu BitTorrent arama motoru Torrent-Finder.com. yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun