Donanim 08 EKİM 2009 / 15:04

90 milyon kişinin kullandığı ESET, fuarda

NOD32’yi geliştiren yazılım kuruluşu ESET, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda NOD32 ve Eset Smart Security’nin en yeni sürümlerinin yanı sıra dünyanın ilk Türkçe mobil anvirüs yazılımını tanıttı.

NOD32’yi geliştiren yazılım kuruluşu ESET, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda NOD32 ve Eset Smart Security’nin en yeni sürümlerinin yanı sıra dünyanın ilk Türkçe mobil anvirüs yazılımını tanıttı.


Fuar süresince geniş ilgi gören ESET standının en önemli konuğu ise EMEA Bölgesi Satış ve Pazarlama Direktörü Miroslav Pikus oldu. Dünyada 90 milyon kişinin ESET ürünlerini kullandığına dikkat çeken Pikus, güvenliğin her ortamda öne çıktığını ve son 5 yılda firma olarak yüzde 2 bin 860 oranında büyüdüklerini aktardı. Antivirüs firmalarının, gelişen tehditleri iyi takip ettiğini ve etkileyici engeller oluşturduğunu belirterek, gelecekte daha az sistem gereksinimiyle daha geniş koruma anlayışının piyasaya hakim olacağını aktardı. Hergün 100 bin’in üzerinde zararlı yazılım üretildiğini, dolayısıyla bilgisayarların pek çok tehditle karşı karşıya kaldığını aktaran Pikus, çok hızlı büyüyen sosyal paylaşım sitelerinin de bilgi edinme ve şifre çalma konusunda ciddi bir tehdit oluşturabildiklerini anlattı.

Dünyanın en çok kullanılan antivirüs programlarından NOD32’yi geliştiren ve sezgisel tarama özelliği ThreatSense ile antivirüs sektörüne farklı ve proaktif bir yaklaşım getiren ESET, 7-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenen CeBIT Bilişim Eurasia 2009’da yeni ürün ve çalışmalarını tanıttı. Hız, kalite ve düşük kaynak kullanımını öne çıkaran ESET, CeBIT’deki standında NOD32 ve son derece kapsamlı koruma sağlayan ESET Smart Security ürünlerinin, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıları hedefleyen dördüncü versiyonların özelliklerini ziyaretçilerle paylaştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun