Donanim 24 ARALIK 2010 / 11:02

7 yıl aradan sonra yeni albüm

Bülent Ortaçgil, uzun süren sessizliğini bozdu

Bülent Ortaçgil, uzun süren sessizliğini bozdu


Bülent Ortaçgil, ‘Sen' isimli yeni albümünü Ada Müzik'ten çıkarttı. Albümde tüm söz ve bestelerde sanatçının imzasını taşıyor.

‘Sen'de Ortaçgil gitar ve vokaliyle yer alırken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik ediyor. SEN'in fark yaratan bir özelliği de 14 kişilik bir yaylı grubunun Ortaçgil'e eşlik etmesi. Kayıtlar Hollanda da Power Sound studyosunda gerçekleştirildi. Diğer kayıtlar Türkiye' de Ortaçgil in yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla yapıldı. Düzenlemeler ise Baki Duyarlar'ın.

 

Ortaçgil, yedi yıldır albüm yapmamıştı. Sanatçının son stüdyo albümü ‘Gece Yalanları' 2003 yılında Ada Müzik etiketi ile yayınlamıştı.

 

 

 

 

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun