Donanim 17 KASIM 2008 / 07:13

3G oyun konsolu: Tectoy Zeebo

Tectoy Zeebo oyun severleri şaşırtacak bir yol izliyor. İnternete bağlanmak için 3G'yi seçiyor.

Tectoy Zeebo oyun severleri şaşırtacak bir yol izliyor. İnternete bağlanmak için 3G'yi seçiyor.Yeni nesil oyun konsolları internete Wi-Fi ya da Ethernet aracılığıyla bağlanırken Tectoy Zeebo bir adım daha ileri gidiyor ve 3G'yi tercih ediyor. 3G ağlarının çok yaygın olmaması ve kapsama alanındaki lekeli şöhreti nedeniyle Zeebo'nun bu seçimi oyunseverlerce yadırganabilir. Ancak belirtmek gerekir ki bir 3G ağına bağlı olmak, size bu ağdan içerik ve oyunlar satın alma ve yükleme imkanı tanıyor. Bu da korsanın önüne geçmeye ve nakliyat, baskı gibi masrafları olmadığı için de fiyatın düşmesine yardımcı oluyor.


2009 Temmuz'unda Brezilya pazarına giriş yapacak Zeebo yıl içinde diğer ülke pazarlarına dağılmayı planlıyor. Zeebo, Wii, Xbox 360, Playstation 3 gibi kalantor oyun pazarlarından ziyade gelişmekte olan oyun piyasalarında yarışacak. Söylenenlere göre Zeebo, 258 dolardan satışa sunulacak.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun