Donanim 05 MAYIS 2010 / 07:01

3D yayın alan kutu da geldi

Motorola 3D yayınlar için ürettiği set üstü kutuları tanıttı.

Motorola 3D yayınlar için ürettiği set üstü kutuları tanıttı.


Son zamanlarda televizyon piyasası 3D heyecanını yaşıyor. Sinemalarda büyük ilgi gören 3D filmler evlere giriyor. Yapılan yayınların da 3D olması hedefleniyor. Motorola da 3D yayın alabilen set üstü kutularını Las Vegas'ta düzenlenen NAB Show'da tanıttı.

Motorola'nın geliştirdiği 3D görüntü işleme sistemli set üstü kutular, servis sağlayıcıların evlere kesintisiz 3D TV görüntüsü sunmasına olanak veriyor. Yeni sistemde 2D ve 3D görüntü arasında geçiş işlemi uzaktan kumanda ile yapılabiliyor. Set üstü kutular 3D içeriğin varlığını otomatik olarak algılıyor ve içeriğin düzgün alınması için format tipini tanımlayabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun