Donanım 26 MAYIS 2014 / 13:10

3Bfab, 3D Tasarım ve Baskı Platformunu hizmete açtı

MakerBot 3 boyutlu yazıcıların Türkiye dağıtıcısı olan 3Bfab, yenilenen web sitesinde 3 boyutlu yazıcılarda yazdırılmaya hazır birbirinden ilginç tasarımları paylaşmaya başladı. 3Bfab, 3 boyutlu yazıcıların tüketiciler arasında yaygınlaşmasıyla birlikte siteyi Türkiye’ye özgü bir model paylaşım mağazasına dönüştürmeyi hedefliyor.MakerBot 3 boyutlu yazıcıların Türkiye dağıtıcısı 3Bfab, web sitesini yenilediğini duyurdu. 3Bfab’ın yenilenen web sitesi üzerinden 3 boyutlu yazıcılar, sarf malzemeleri ve 3 boyutlu tarayıcılar hakkında bilgi almak, ürün siparişi vermek ve 3D Akademi aracılığıyla 3 boyutu yazıcı teknolojilerine dair detaylı bilgilere ulaşmak mümkün.

3Bfab Genel Müdürü Hakan Güzelgöz, MakerBot’un geniş vizyonu ve uygun fiyatlı ürünleriyle dünyada üç boyutlu yazıcı teknolojilerinin gelişiminde ve yaygınlaşmasında önemli bir rol oynadığını bilgisini verdi. Güzelgöz, yenilenen web sitesiyle tüketiciler arasında yaygın bir akıma dönüşme yolunda hızla ilerleyen 3 boyutlu yazdırma teknolojilerine dair detaylı bir Türkçe kaynak oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

3 Boyutlu Yazıcılar İçin “Model Mağazaları” Yolda

3 boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasıyla 3 boyutlu yazıcılarda üretime uygun modellerin de talep görmeye başlayacağına değinen Güzelgöz, şu bilgileri verdi:

“Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte, bu cihazların yeteneklerini geliştirmek üzere uygulama mağazaları üzerinden sunulan yazılımlar milyonlarca uygulamadan oluşan bir ekosistem oluşturdu. 3 boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasıyla birlikte, bu cihazlarda modeller konusunda da benzer bir talep patlaması bekliyoruz. 3 boyutlu baskıya uygun, fonksiyonel veya dekoratif amaçlı milyonlarca modelin küçük bedellerle sunulduğu ekosistemler oluşacak. Biz Türkiye’de tüketici odaklı 3 boyutu yazıcıların yaygınlaşmasına önderlik ettiğimiz gibi, bu akıma da yön vermek istiyoruz. Bu amaçla web sitemizde 3 boyutlu yazıcılarda yazdırmaya uygun modellerin yer aldığı, ilginç parçalardan oluşan zengin bir koleksiyon ekledik. Dünya’nın her yerinden üretici insanların da paylaşımlarıyla zamanla sunduğumuz koleksiyonu zenginleştirmeye devam edecek, sitemizi Türkiye’de 3 boyutlu tasarımla uğraşan kişilerin modellerini pazarlayabileceği bir platforma dönüştüreceğiz.”

3Bfab’ın web sitesine http://www.3bfab.com adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun