Donanim 07 NİSAN 2011 / 10:34

3. boyuta gözlüksüz geçiyoruz

Toshiba birçok kullanıcı için konfordan uzak olan 3D gözlüklere veda ediyor. Yeni dizüstü modelleri 3 boyut için gözlük gerektirmeyecek.3 boyutlu ekrana sahip dizüstü bilgisayarlar pazarda beklenen ilgiyi göremeyince şirketler ‘3. boyutu satabilmek' için türlü çarelere başvuruyor. Toshiba bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi planladığı dizüstü bilgisayarlarla kullanıcılara gözlüksüz bir 3. boyut hissi yaşatacak.
Gözlük gerektirmeyen 3 boyutlu sistemlere olan talep arttıkça  Nintendo 3DS’in ardından daha pek çok notebook, fotoğraf çerçevesi, akıllı telefon ve tablet bu teknolojiyle beraber gelecek.
Bu teknoloji gözlük derdini sona erdirmesinin yanında şimdilik bir dezavantajı da beraberinde getiriyor. Bu tip ürünlerde 3. boyut hissini yakalayabilmek için ekrana dik olarak bakmanız gerekiyor. Tabii yeni üreticiler bu işe girdikçe teknolojinin de gelişmesi bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun